چاپ        ارسال به دوست

درختکاری در نمایشگاه شهر آفتاب

غرص نهال در «شهر آفتاب» با حضور سفرای کشورهای مختلف

به گزارش پایگاه خبری عصر نمایشگاه ،ساخت و ساز در شهر آفتاب به منظور برگزاری بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه دارد. قرار است این پروژه که با مسئولیت شهرداری تهران در جریان تکمیل است، تا پنجم فروردین‌ماه به وزارت ارشاد به منظور برگزاری نمایشگاه کتاب سال آینده تحویل داده شود.

بنا به گفته محسن ترک‌آبادی، رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران، نمایشگاه شهر آفتاب با 55 هزار متر مربع فضای سرپوشیده و مسقف در فروردین‌ماه تکمیل می‌شود و در این فاز 125 هزار متر فضای نمایشگاهی و 60 هزار متر مربع فضا برای برپایی چادر و 40 هکتار فضای سبز در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

شهرداری تهران برای ایجاد فضای سبز در شهر آفتاب برنامه‌های متعددی در نظر گرفته است. علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، در نشست خبری افتتاح پروژه‌های درختکاری سال 1394 که امرزو برگزار شد، به بخشی از این برنامه‌ها اشاره کرد.

مختاری با اشاره به اینکه ایجاد فضای سبز شهر آفتاب و توسعه فضای سبز محله هرندی دو پروژه مهم سازمان پارک‌ها محسوب می‌شود، گفت: به گفته قالیباف شناسایی شهر تهران باید از جنوب آن صورت بگیرد، در این راستا 4 بوستان به مساحت 35 هکتار در محله شوش درختکاری شده و توسعه یافته است.

به گزارش تسنیم ،وی با بیان اینکه کمتر از دو ماه است که توسعه فضای سبز شهر آفتاب را آغاز کرده‌ایم، گفت: از همه سفرای کشورهای خارجی دعوت کرده‌ایم تا در مراسم غرص نهال در شهر آفتاب حضور پیدا کنند.


١٦:١٢ - چهارشنبه ٣١ تير ١٣٩٤    /    شماره : ١٣    /    تعداد نمایش : ١٢٩٠